14

Proherní mafie se probouzí - díl 1.

Nestává se často, aby všechny zastupitele našeho města najednou oslovila nějaká cizí lobbistická partička.

A ono ejhle - sotva jsme se stačili rozkoukat v novém roce a už nám 17.ledna přistálo v emailu psaní od pana Vrzáněho.


SPELOS z.s.p.o.
Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů a dalších her
Revoluční 1200/16, 110 00 Praha 1
Ing. Petr Vrzáň
výkonný ředitel

Zastupitelům města Lanškroun
Nám. J. M. Marků 12
563 16 Lanškroun

V Praze dne 17. ledna 2014

Vážení zastupitelé,


dovolte, abych se na Vás obrátil jménem Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů a dalších her SPELOS (dále jen ,,Sdružení“), jehož členové reprezentují téměř 60 % legálního trhu sázkových her V ČR, drží platná povolení k provozu loterii a jiných podobných her, plní zákonem stanovené podmínky, včetně odvodových povimiostí, a ve spolupráci s městy budují koncept společensky odpovědných provozoven.

Žádám Vás tímto naléhavě o možnost projednání změny obecně závazné vyhlášky města Lanškroun č. 3/2013, o zákazu provozování sázkových her, loterii a jiných podobných her na území města, jejímž důsledkem bude v nejbližší době ukončení legálního podnikání našich provozovatelů a rozmach nelegálního podnikání v tomto odvětví. Dovoluji si v této souvislosti uvést, že prohibici nepovažujeme za regulaci, a proto bychom chtěli i ve Vašem městě proces regulace zahájit.

Zcela zásadním totiž je, zda obec bude regulovat a kontrolovat podnikání, nebo zda se ho vzdá ve prospěch mafií. Naše zkušenosti ale i poznatky Policie ČR jasně dokládají, že nelegální provozovatelé mají k dispozici různé typy herních zařízení, kterými jsou schopni uspokojit poptávku hráčů, a které jsou zcela totožné nebo jen velmi málo odlišné od tradičních výherních hracích přístrojů či interaktivních videoloterních terminálů. Trh tedy velmi pružně zaplní a své provozy si zachovají s tím rozdílem, že veškerý výnos zůstane v jejich rukou. Prohrají tedy obce, stát i naši tradiční provozovatelé a bohužel této nové situaci neumí účimiě čelit ani represivní složky státu. Považoval jsem za nutné Vás včas o tomto vážném riziku informovat, nebot' nepomůžete-li nám v boji proti hazardním mafím a nezměníte-li stávající prohibiční přístup k loteriím a jiným podobným hrám, trh jim bohužel odevzdáte a návrat našich provozovatelů již nebude možný.

Vážení zastupitelé, ve Vašem městě se provoz loterii a jiných podobných her uskutečňuje na 5 místech. Rád bych Vám předložil návrh na pozitivní vymezení 2 - 3 adres, které by byly zachovány pro legální provoz doplněný o autoregulační opatření, která upraví podmínky provozu podle přání samosprávy, a která se osvědčila již v desítkách měst. Věřím, že rozumíte naléhavosti této situace, a že nám umožníte naznačený koncept předložit a vysvětlit. Děkuji za případný zájem o diskusi nad tímto tématem.

S pozdravem

Petr Vrzáň


Samozřejmě, že nás (zastupitele za můjLanškroun) tento svérázný přípis nenechal v klidu. Ale o tom až příště. Zatím by nás zajímalo, co si o obsahu psaní páně Vrzáně myslíte?

Roman Krajči a Tomáš Janouch

 


Více článků k tématu aneb Kam dál?


Bulvár pro pocestné

Radim Vetchý

31 I 2014

90.176.88.40: Členové ZM se při schvalování vyhlášky o zákazu provozování sázkových her shodli jednoznačně na jejím přijetí a myslím si, že je to dobře. Málokdy je na ZM taková shoda. Článek umístěný nad touto diskusí pouze informuje čtenáře těchto stránek o aktuálním dění ve městě a dává prostor (vyzývá) k diskusi. Lepší (prospěšnější) než napadání pánů Krajčiho, Janoucha, Boháče a dalších by bylo vyjádřit svůj názor (pokud nějaký je) k diskutovanému problému.

Tomáš Janouch

31 I 2014

90.176.88.40: Ještě tam sedíme... a to, o čem je tento článek, je začátek jedné z věcí, kterou se zabýváme. Ve prospěch města, přesněji jeho obyvatel.

90.176.88.40

31 I 2014

Je tady spousta chtráků jak koukám ,ale žádný se není schopen podívat do své kuchyně. Pokud jste tak dobří a vše umíte, tak jděte do voleb a vyhrejte .Pak budete moci ukázat svůj umu adát toto město do pořádku.Vy však umíte jen kecat a doma máte bordel .Janouch a Krajčí tam seděli a co nic ,co vlastně pro město udělali krom toho,že mají připomínky které odnese čas.

80.82.152.60

30 I 2014

Souhlasím s panem Macháčkem.A příjde do rady zkušený politik Boháč.O řízení města ví kulové,ale to nevadí.Je člen ODS a tito lidé ovládají všechno,hlavně kejvat a plnit co je nařízeno.Švarcová a její sestava
má novou ovci.BÉBÉ.

Tomáš Janouch

29 I 2014

Ale ten článek od Bárty je ze ze září 2013... byli by hloupí, kdyby si pak zase toho nejúspěšnějšího lobbistu, co zajistil nárůst o prosázených peněz o miliardy, nevzali zpět.

Mé jméno?

29 I 2014

http://vitbarta.cz/boj-proti-hazardu/1928-superuspesny-lobbista-vrzan-spoz-rezignoval-spelos-bez-reditele.htm

Machaček

29 I 2014

Zorro -to je hezké schopné lidi do vedení, ale kde je vzít? Bohužel máme jen samé Baboráky, Popeláře, Duškové ( posluhovači tomu, že jsou placeni z městských peněz). Když k nim přidáš prolhanou Švarcovou a klientelistu Vernera, který jen hrabe malá domu tak co chceš v Lanškrouně ?????,

Zorro

29 I 2014

Určitě žádné automaty. Pryč s nimi ať jsou kdekoliv. Nešťastných rodin je až až. Město může mít i příjmy s čistým svědomím. Jenom to chce schopné lidi ve vedení města s podnikatelskými nápady.

Mé jméno?

29 I 2014

Za sebe říkám NE. NECHCI herní automaty ani jiný podobný sračky v Lanškrouně. Nenechte se obalamutit salámovou metodou - jen dva prstíčky vstrčí a už budou mít otevřený celý dveře. Vrzáni, táhni do prdele. Situace je naléhavá tak akorát pro tebe. Tyhle pekelný stroje do místa, kde jsou, nikdy nic pozitivního nepřinesly.

Tomáš Janouch

28 I 2014

Nicota: netuším, nakolik se (do přijetí vyhlášky) prostředky z hazardu používaly na zapojení pedagogů do činnosti na městských sportovištích, ale řekl bych, že pedagogů na sportovištích neubylo :-). Výpadek příjmů z hazardu je v absolutním čísle pro většinu z nás ohromná částka, z pohledu objemu městského rozpočtu nijak strategická. Když oproti tomu postavím škody vzniklé z uniklé vody z kašny, leta nehlídaného nefunkčního měřiče tepla v kulturáku, podivně nad plán spotřebovanou el. energií v některých příspěvkovkách (přes úspory v nákupu...) a jiné případy přečerpání rozpočtu, kdy tyto případy (celkově statisíce) byly "vyřešeny" jen schválením navýšení výdajů, aniž by to většině vadilo, tak by ani ty peníze z hazardu zase až tak také chybět nemusely... Příjmy z hazardu jsou prostým příjmem do rozpočtu, není na nich nijak přímo závislý výdej z rozpočtu (např. na sport). Tudíž podporovat z rozpočtu to, na co šly peníze z hazardu, je možné i nadále, akorát budeme muset mírně omezit jiné výdaje, jako postavit o něco méně zbytečností, třeba neopravovat ploty kde plot není potřeba, neopravovat domy, které by za pár let nemusely být potřeba, opravdu někde ušetřit ...

Poplatník

28 I 2014

Cesta peněz pro "nicotu"

peníze gamblera->proherní automat->herní mafie->gamblerova rodina na sociálních dávkách->stát->sociální dávky->příjemce->proherní automat->herní mafie

Jinak jsem samozřejmě pro automaty. Na jízdenky, mléko a na šprcky.

Matěj Brýdl

28 I 2014

nicota: V Lanškrouně již nejsou žádné VHP, ze kterých mělo město příjem. Ve městě jsou již jen VLT (které jsou ale taktéž zakázány vyhláškou a k jejich zrušení ve městě by mělo do několika týdnů vyzvat ministerstvo financí), ze kterých má příjem pouze stát, nikoli přímo město. Obecně se VHP již téměř nepoužívají - pro hazardní mafii jsou výnosnější centrálně řízené VLT, do kterých může gambler naházet za minutu i několik tisíc.
Jsem rád, že město přijalo nulovou toleranci hazardu a věřím, že svůj postoj nezmění. Hazard má na svědomí několik sebevražd, zničených rodin a nevratně zadlužených lidí. To je až moc velká cena za příjem pár set tisíc, nebo i milionů do městského rozpočtu.

nicota

28 I 2014

Myslet si můžeme co chceme ,jaký je však výsledek.Je to jen hra velkých hráčů a naše město to je úplně zanedbatelné. Pokud si pan Krajčí chce dobře odpovědět a né jen se chvástat ,tak at celou záležitost rozebere pravdivě a s výsledným hodnocením. Pokud vím a to je dané v rozpočtu příjmy z automatů pro město byla dosti zajímavá částka.(pokud se nepletu roční poplatky byly až okolo 700tisíc) Dnes ty peníze nejsou, ale ve finále se nic nezmění ,kdo je posedlí bude hrát jako předtím .Neznám proces ,jak by neše společnost ošetřila hazard.Podívejte se na reklamy v televizi k čemu se nechají zavést sportovci.Je to jen hra mě se líbí omezení s pravidly a prostředky použít na výchovu mládeže např. zapojení pedagogu na městských sportovičtích.

Mé jméno?

27 I 2014

Já si myslím, že by si tady Vrzáň neměl ani vrznout.


vydává: roman fantozzi krajči • vychází v nákladu minimálně 10.000.000 výtisků • všechna práva vyhrazena
sazba a programování: schembera.cz • tisk: grafické studio 555 • kontakt: info@romankrajci.cz