14

Šest měsíců a šest dní aneb jak se Minář okradl a proč - část první - díl 22.

Když jsem před necelým rokem a půl na krátký čas nastoupil na úřad jako místostarosta, jedna z věcí, která mi jaksi padla do klína, byla i gurmánské kauza(či spíš kauzy).

Všichni zajisté víte o co šlo a dodnes jde – tehdejší radní (Košťál, Verner, Sitová, Šebrle, Baborák a další), neschopní si alespoň přečíst uzavřené smlouvy, se "razantně" pustili do "nápravy" nájemních a kupních vztahů s Minářem, Žílou a jejich společností  Gurman Lanškroun.

Výsledkem jejich "vynikající strategie" je tolik soudních sporů, že se městský právník bude mít čím bavit ještě pěkných pár let. Ale o nich až někdy příště.

Dnes se trochu podíváme na to, co vyvádí protistrana (Gurmáni) v jedné části, a to nájmu nebytových prostor pod radnicí  Už jsem ve své kariéře účetního viděl různé účetní dokumenty. Polité kávou, čajem, pošlapané od bot, ohořelé, mastné od řízků či s pravopisnými chybami tak kouzelnými, že nejdou kvůli smíchu ani zaúčtovat.

A pak jsou doklady, nad kterými Vám zůstane viset dolní čelist hodně dlouho v nejnižší poloze.

Jeden z nich byl doručen na městský úřad na začátku letošního roku. Spolu s ním i pravděpodobné podklady pro jeho vytvoření.

Pokochejte se sami.

 

Takovou ekonomickou slátaninu jsem od rozpočtů Městského bytového podniku z éry Mareše (kdy na něj dohlížela valná hromada ve složení Baborák, Verner, Košťál, Šebrle, ...) neviděl.

Taky Vám visí čelist? Všímáte si toho co já?

Pokud ne, tak si počkejte hned na další díl.

PS.:

Pokud jste pravidelní ranní návštěvníci úřadu, zajisté znáte následující obrázky.

Můj nejsilnější zážitek spojený s tímto originálním uskladněním pečiva je, když se do vestibulu radnice dostavili “sociálně slabí” spoluobčané spolu se svými dětmi. Děti se radostně vrhly k přepravce s pečivem. Jejich mámy měly co dělat aby jim rohlíky vyrvaly a vrátily - sice oslintané a neméně omatlané - zpátky do přepravky.

Jó,  holt není nad čerstvé mírně jeté a od podlahy zaprášené pečivo k obědu.

Bohaté gurmánské zážitky a silný žaludek Vám přeje šéfkuchař dnešního vydání

Roman Krajči


Více článků k tématu aneb Kam dál?


Bulvár pro pocestné

Jana

26 II 2013

On bydlí Minář v Jedlí? Tam, co je ten bordel?
A asi by chtělo napsat příjmení s velkým písmenem a správnou interpunkcí. No jo, kuchař......

David Minaschek

17 IV 2012

Zorro má můj souhlas. Určitě to nevzdávat. Příznivců je stále dost. Je na čase tu udělat pořádek a tím, že se na to bude kašlat, se nevyřeší nic, ba naopak.

Re: Hynek od Roman Krajči

15 IV 2012

Jen malé doplnění - ten, kdo se podepisuje jako Hynek, není Hynek Brýdl.

Roman Krajči

15 IV 2012

Dobrý den, všichni diskutující.

Jen Vás upozorňuji, že není slušné používat cizí přezdívky v diskuzi, zvlášť když jste specificky slabší v pravopise - stačí se podívat do doložitelných dokumentů a lehce se přijde na to, kdo píše místo sdružení združení. Falešný Zorro vařit možná umí, ale ten pravopis je slabší pořád :-). O jeho "dedukcích" ani nemluvím - asi přemíra usazených výparů z přepáleného tuku v mozkovém prostoru .

Zorro

15 IV 2012

Ještě že jste se Staňou za tvého působení na uřadě dojednali dalších 300 příznivců našeho združení kteří příjdou na ulici Krátkou Ti mají také náš názor.

Zorro

15 IV 2012

Ještě že jste se Staňou za tvého působení na uřadě dojednali dalších 300 příznivců našeho združení kteří příjdou na ulici Krátkou Ti mají také náš názor.

Zorro

15 IV 2012

Romane nenech se nikým odradit, tvoje cesta je správná.Pořád má MůjLanškroun dost příznivců. Vzdát boj je pouze radostí pro Košťálovce, přizdisráče a další.

Hynek

14 IV 2012

Romane, už se taky na to vykašli, prostě jsme to prosrali, nikdo nás nemá rád, za Můj Lanškroun ale zůstávám věrný, Tvůj Hynek

DEŽO

14 IV 2012

Co náš zkrachovalý úředníd a neschopný účetní Fantozi žádný nový hnůj. Měl bych po tebe možnost přihlásit se do výběru na redaktora novin potřeba životopis a černo- bílou fotku aby si neřekl že jsi diskriminován.

Jana

12 IV 2012

Starejte se o sebe a nechte ty ostatní v klidu žít.

To:Roman Krajči

11 IV 2012

Správně, chybí Urban, Sitová a Sychra. Když konkrétně, tak i úplně.

To: Roman Krajči

11 IV 2012

Výborné téma: politika a prachy. Tak tedy: Proč jste ve výčtu radních "zapomněl" jmenovat zrovna člověka, který všechny smlouvy určitě četl, protože dokonce město právně zastupoval?
Není to třeba proto, že tentýž člověk byl ve vyjednávacím týmu, s nímž se po volbách 2010 podařilo vyjednat koalici, která pro Vás znamenala dobře placené místečko na radnici? Kde jinde byste při propuštění po roce získal i níže zmíněný "zlatý padáček"? (Škoda jen, že je Lanškroun tak malý, ve větším městě by měsíční plat i ten padák byly ze zákona větší...)

To: Zorro

11 IV 2012

Zorro. Ani mi neprijde , ze by se vubec nekdo zajimal o zde zverejnene dokumenty. Spise je humorne, ze kdyz nekoho neberou vazne na radnici, tak se vraci ke svym smyslenostem!

Zorro

11 IV 2012

Jak vidět tak podle reakce na uvedené dokumenty potrefené husy nejvíce křičí.Co ty socko nato a další podobní?

Roman Krajči

11 IV 2012

Vážení i nevážení. Netahejte sem příbuzenstvo a spol.. Bůhví co by z toho všechno vylezlo.

Probírejte či propírejte tady jen tzv.: českosiamská dvojčata bez možnosti operace - politiku a prachy.

To: Socka

10 IV 2012

Socko. Ted jsem se pobavil nad tvymi radky. Mel jsem kdysi co docineni s tchanem pana Krajciho. Jeste jsem nikdy neslysel a ani nevidel, ze by nejaky zelinar zkrachoval. A tento si prosim otevrel i hospodu.Karton cigaret denne a flasku Ferneta to jo, ale jinak si pletl hrusky s jablkama.Jeho nejoblibenejsi porekadlo vzdy bylo " Co je panu je panu" Hmm a kam s tim dosel "Onassis "

Minář

10 IV 2012

Nevím jak jsi přišel na moje jméno ale na tvé IQ mi slušnost nedovoluje reagovat jsi asi duševně nemocný včetně toho vašeho spolku.

antisocka

10 IV 2012

Socko (že by Mináři?), ty asi nevíš kdy Krajčího odvolali když tady plácáš nesmysly o nakopírovaných dokumentech. Krajčí byl odvolaný loni a faktura je z letoška. Čeho se Socko bojíš? Že Krajčí na něco přišel a že to sem napíše? Já jsem docela zvědavý na pokračování.

hnůj

10 IV 2012

zkuste si nejdřív zamést před svým vlastním prahem pane Krajči,to vypadá,že když vás nikdo neposlouchal na radnici, že si potřebujete schladit žáhu tady.

socka

10 IV 2012

Klidně jste si mohl vzít rohlík i vy. Proto že pokud vím tak na Vašich ekonomických slátaninách už pár podnikatelů zkrachovalo včetně Vašeho tchána.
Ale je vidět, že na pozici místostarosty tohoto města jste nepromarnil ani chvilku času k tomu, aby jste si nakopíroval dostatečné množství dokumentů, kterými se oháníte, ale práce pro město byla - NULA, možná i mínus. A Vaše odstupné 180.000,- Kč!!!!!! za nulovou práci, jste určitě chtěl přenechat jako sponzor mládeži na sport.


vydává: roman fantozzi krajči • vychází v nákladu minimálně 10.000.000 výtisků • všechna práva vyhrazena
sazba a programování: schembera.cz • tisk: grafické studio 555 • kontakt: info@romankrajci.cz